- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Storage Container
Storage Container
Air Tight Kitchen Storage Container
Minimum Order Quantity: 128 Piece
Product Brochure
| Pack Size | Set of 2 |
| Shape | Round |
| Capacity | 900 ml |
| Material | Plastic |
| Lid Type | Press Fit |
| Container Type | Jar / Canister |
| Brand | anjani |
| Packaging Type | Box |
| Model Name/Number | 1 |
| Cap Material | pp |
| Usage/Application | home |
Additional Information:
- Production Capacity: 1000 pc per day
- Delivery Time: 1 days
- Packaging Details: 128 crt
Matuki Container 900ml
Minimum Order Quantity: 40 Piece
Product Brochure
| Pack Size | Set of 6 |
| Shape | Round |
| Capacity | 900 ml |
| Lid Type | Press Fit |
| Material | PET |
| Container Type | Jar / Canister |
| Pattern | Plain |
| Brand | anjani |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Home |
| Size | 800 ml |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |
Unbreakable container air tight with stylish design.
Transparent body for easy viewing of inside contents."
Easy to dose flour,sugar, rice,noodles or cereals and even oil can be used it."
these plastic boxes preserve your food once opened and they are dishwasher and microwave safe.so can be used to store and heat up a wide range of food and drink."
Additional Information:
- Production Capacity: 1000 pc
- Delivery Time: 1 days
- Packaging Details: 6 pc set 40 set crt
Feel fresh container 300 ml
Minimum Order Quantity: 288 Piece
Product Brochure
| Material | PET |
| Set Contain | Set of 2 |
| Capacity | 500 mL |
| Shape | Square |
| Usage | Freezer Safe |
| Color | Transparent |
| Finishing | glossy |
| Type | new |
| Airtight Type | Lock And Seal |
| Microwave Safe | No |
| Freezer Safe | Yes |
| Dishwasher Safe | No |
| Country of Origin | Made in India |
Anjani 1 pc box 300 ml Airtight leak proof pet unbreakable plastic container useful in freeg and multipurpose giting product quality he to anjani brand good quality product Manufcher anjani manufcher
Additional Information:
- Production Capacity: 2000
- Delivery Time: 2 days
- Packaging Details: 1 pc box 24 pc innner 288 crt
Plastic Lock N Lock Containers
Minimum Order Quantity: 72 Piece
| Capacity | 1100 mL |
| Set Contain | Set of 3 |
| Shape | Rectangular |
| Usage | Freezer Safe |
| Color | Transparent |
| Airtight Type | Lock And Seal |
| Microwave Safe | No |
| Freezer Safe | Yes |
| Dishwasher Safe | No |
| Material | PET |
Anjani kitchenware lock n lock container Manufcher in rajkot quality products all new products also avilabel in kitchenware. Container all model uniq and update in every time all productttt
Additional Information:
- Production Capacity: 1000
- Delivery Time: 1 days
- Packaging Details: 72 crt
Air Tight Kitchen Storage Container
Minimum Order Quantity: 48 Piece
| Pack Size | Set of 2 |
| Capacity | 1500 ml |
| Shape | Rectangular |
| Lid Type | Clip Lock |
| Container Type | Jar / Canister |
| Packaging Type | Box |
| Pattern | Plain |
| Material | Plastic |
| Brand | ANJANI |
| Set Of Container | Set of 2 |
| Set Contains | 2 PC |
| Usage/Application | Kitchen |
| Item Weight | 225 grm |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |
1500 ml 2 pc set anjani brand unbarkbel
Additional Information:
- Production Capacity: 500 pc
- Delivery Time: 3 days
- Packaging Details: 48 SET CRT
Masala Storage Box
Minimum Order Quantity: 144 Piece
| No. Of Containers | 7 |
| Capacity Per Container | 150 ml |
| Material | Plastic |
| Box Shape | Square |
| Storage Type | Closed Storage |
| With Lid | Single Lid |
| Transparent Body | Partly Transparent |
| Type | Box |
| Usage/Application | Home |
| Mounting Type | Free Standing |
| Brand | ANJANI |
| No Of Containers | 7 |
| Country of Origin | Made in India |
BEST QULITY PRODUCT ANJANI BRAND
Additional Information:
- Production Capacity: 1000 PC
- Delivery Time: 2 DAYS
- Packaging Details: 144 CRT