- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Plastic Lunchbox
Plastic Lunchbox
Plastic Lunch Box
Minimum Order Quantity: 144 Piece
Product Brochure
| Material of Inner Container | Plastic |
| Number of Containers/Compartments | 2 |
| Number Of Container | 2 |
| Features | Airtight |
| With Cover | Yes |
| Capacity | 700 ml |
| Usage/Application | School |
| Material | Plastic |
| Shape | Rectangle |
| Color | Red |
| Freezer Safe | No |
| Is it Transparent | Yes |
| Microwave Safe | No |
| Weight | 250 grm |
| Country of Origin | Made in India |
Anjani quality ka king best quality pet material food grade material qulity product.kids lunch box with spoon and fork free
Additional Information:
- Production Capacity: 1000 per day
- Delivery Time: 1 days
- Packaging Details: 1 pc box 12 pc inner 144 crt
Plastic Lunch Box
Minimum Order Quantity: 144 Piece
Product Brochure
| Number of Containers/Compartments | 2 |
| Capacity | 800 mL |
| No. Of Containers | 2 |
| Material of Inner Container | Plastic |
| With Cover | Yes |
| Features | Airtight |
| Material | Plastic |
| Shape | Square |
| Color | Green |
| Freezer Safe | Yes |
| Is it Transparent | Yes |
| Microwave Safe | No |
| Country of Origin | Made in India |
We shree annapurna industries are a leading Manufacturer of a wide range of Food Dicer, Plastic Vegetable Cutter, Hand Chopper,etc. Situated in Rajkot (Gujarat, India)
Additional Information:
- Production Capacity: 1000
- Delivery Time: 1 days
- Packaging Details: 1pc box 12 pc innner 144pc crt
Plastic Tiffin Lunch Box
Minimum Order Quantity: 288 Piece
Product Brochure
| Number of Containers/Compartments | 2 |
| Capacity | 1000 mL, 1000 ml |
| No. Of Compartment | 2 |
| No. Of Containers | 2 |
| With Cover | Yes |
| Material of Inner Container | Plastic |
| Features | Airtight |
| Material | Plastic |
| Ideal For | Kids |
| Included Accessories | Spoon & Fork |
Anjani kitchenware plastic lunch box 8 tp 10 model primem plastic lunch box Manufcher new dizin kids attractive lunch box air tight lunch box see my profile all products.container ,hand chopper,steel bottel and many more product
Additional Information:
- Production Capacity: 1000
- Delivery Time: 1 days
- Packaging Details: 1 pc beg 24 pc printed innner 288 master crt
Burger plastic lunch box
Minimum Order Quantity: 288 Piece
Product Brochure
| Number of Containers/Compartments | 1 |
| Capacity | 500 mL |
| Number Of Compartment | 2 |
| Material of Inner Container | Plastic |
| Features | Airtight |
| Color | Yellow |
Best quality product lunch box uniq product new creation
Additional Information:
- Production Capacity: 1000
- Delivery Time: 2 days
- Packaging Details: 1 pc box 24 pc innner 288 crt
Plastic School Lunch Box
Minimum Order Quantity: 288 Piece
| Number of Containers/Compartments | 2 |
| Capacity | 1000 ml |
| No. Of Compartment | 2 |
| No. Of Containers | 2 |
| Material of Inner Container | Plastic |
| With Cover | Yes |
| Features | Airtight, Leak Proof |
| Material | Plastic |
| Shape | Rectangular |
| Included Accessories | Spoon & Fork |
Anjnai kitchenware Manufcher rajkot gujarat new plastic Lunch Box more model and durabel quality products avilabel all range household and kitchenware use ful product avilabel new dizin anjani
Additional Information:
- Production Capacity: 1000
- Delivery Time: 2 days
- Packaging Details: 1 pc gum bag 24 pc printed innnner 288 crt
Lock And Seal Plastic Lunch Box
Minimum Order Quantity: 288 Piece
| Number of Containers/Compartments | 2 |
| Capacity | 800 ml |
| No. Of Compartment | 2 |
| No. Of Containers | 2 |
| Material of Inner Container | Plastic |
| With Cover | Yes |
| Features | Leak Proof |
| Material | Plastic |
| Shape | Rectangle |
Anjani lock and seal plastic lunch box 800 ml vargin plastic 4 colour avilabel new important every month best quality for Childers fresh snacks and food grade plastic many more
Additional Information:
- Production Capacity: 1400
- Delivery Time: 1 days
- Packaging Details: 288 pc crt
Plastic Lunch Box
Minimum Order Quantity: 288 Piece
| Number of Containers/Compartments | 2 |
| Capacity | 750 ml |
| No. Of Compartment | 2 |
| No. Of Containers | 2 |
| Material of Inner Container | Plastic |
| With Cover | Yes |
| Features | Leak Proof |
| Material | Plastic |
| Shape | Rectangle |
Anjani kitchenware best leak proof lock and seal plastic lunch box 4 color avilabel . 800 ml lunch box and small dabi with spoon and craketr new model . Kids lunch box multipurpose
Additional Information:
- Production Capacity: 1500
- Delivery Time: 2 days
- Packaging Details: 288 pc crt
Bite buddy plastic lunch box
Minimum Order Quantity: 192 Piece
Product Brochure
| Material of Inner Container | Plastic |
| Number of Containers/Compartments | 5 |
| No. Of Compartment | 5 |
| No. Of Containers | 5 |
| Features | Airtight |
| With Cover | Yes |
| Capacity | 1000 mL |
| Shape | Rectangular |
| Included Accessories | Spoon & Fork |
| Lock Type | Clip Lock |
Anjnai kitchenware best quality products many more plastic lunch box different model and different shape all price also different like steel lunch box steel water bottel insulated plastic water bottel pencial box many more
Additional Information:
- Production Capacity: 1000
- Delivery Time: 1 days
- Packaging Details: 18 pc innner 192 crt
Plastic Lunch Box
Minimum Order Quantity: 192 Piece
Product Brochure
| Material of Inner Container | Plastic |
| Material | Plastic |
| Number of Containers/Compartments | 2 |
| No. Of Containers | 2 |
| Features | Airtight |
| Capacity | 1000 mL |
| Ideal For | Kids |
| Shape | Square |
| Included Accessories | Spoon & Fork |
| Lock Type | Clip Lock |
Anjani kitchenware 087330 42000 best quality products Manufcher. All products Manufcher like plastic lunch box, steel lunch box, steeel water bottel, insulated water bottle, pencil box,coffee Mug, magggi cup, chopper,,container many more product etc
Plastic Lunch Box Sets
Minimum Order Quantity: 192 Piece
Product Brochure
| Type | Plastic |
| Capacity | 1000 mL |
| Number of Containers/Compartments | 3 |
| No. Of Compartment | 3 |
| No. Of Containers | 3 |
| Material of Inner Container | Plastic |
| With Cover | Yes |
| Features | Airtight |
Anjani kitchenware best quality products Manufcher rajkot plastic Airtight lunch box manu like 12 model avilabel different size different model different price and steel.lunch box different model different price all model avilabel more steel water bottle
Additional Information:
- Packaging Details: 1 pc set 192 crt
Plastic Lunch Box
Minimum Order Quantity: 288 Piece
Product Brochure
| Capacity | Upto 500 ml |
| Number of Containers/Compartments | 3 |
| Material of Inner Container | Plastic |
| Features | Leak Proof, Airtight |
| Ideal For | Kids |
| Shape | Square |
| Lock Type | Clip Lock |
| Included Accessories | Water Bottle |
| Set Contains | 1 Piece |
| Color | Orange, Green, Purple, Blue, Pink |
| Cartoon Quantity | 240 Pcs |
Additional Information:
- Delivery Time: 2 days
Tokyo plastic lunch box
Minimum Order Quantity: 144 Piece
| Number of Containers/Compartments | 3 |
| Capacity | 1000 mL |
| Number Of Compartment | 3 |
| No. Of Containers | 3 |
| Material of Inner Container | Plastic |
| With Cover | Yes |
| Features | Airtight |
| Material | Plastic |
| Included Accessories | Spoon & Fork |
Anjnai best quality products Manufcher rajkot new model every month children usefull in school fun time very useful and vargin plastic product anjnai mew model improve every month anjani kitchenware
Additional Information:
- Production Capacity: 2000
- Delivery Time: 2 days
- Packaging Details: 144 master crt 1 pc box 12 pc iner anjani kitchenware
Plastic hungry lunch box
Minimum Order Quantity: 192 Piece
| Material of Inner Container | Plastic |
| Number of Containers/Compartments | 3 |
| No. Of Compartment | 2 |
| No. Of Containers | 2 |
| Features | Airtight |
| With Cover | Yes |
| Capacity | 1000 mL |
Anjani kitchenware best quality products Manufcher rajkot many more product like 10 model plastic lunch box different model different price all avilabel best porduct ,steel bottel ,plastic lunch box ,and kichanwer item best .
Additional Information:
- Delivery Time: 1 days
- Packaging Details: 192 maste crt
Kids Plastic Lunch Box
| Material of Inner Container | Plastic |
| Number of Containers/Compartments | 3 |
| Features | Airtight |
| Capacity | 501 ml - 1000 ml |
| Ideal For | Office / School |
| Shape | Rectangular |
| Included Accessories | Spoon & Fork |
| Lock Type | Clip Lock |
Anjnai best qulity product manufcher in rajkot many more model plastic lunch box , steel lunch box ,steel water bottel, insulater water bottel, hand chooper , plastic air tight container , steel choping bord many more etc
School Plastic Lunch Box
Minimum Order Quantity: 192 Piece
| Material of Inner Container | Plastic |
| Number of Containers/Compartments | 4 |
| Features | Airtight |
| Capacity | 501 ml - 1000 ml |
| Ideal For | Kids |
| Shape | Square |
| Included Accessories | Spoon & Fork |
| Lock Type | Clip Lock |
Additional Information:
- Packaging Details: 192 crt
Plastic Lunch Box
Minimum Order Quantity: 192 Piece
| Capacity | 501 ml - 1000 ml |
| Number of Containers/Compartments | 3 |
| Material of Inner Container | Plastic |
| Features | Airtight |
| Ideal For | Kids |
Anjani kitchenware best qulity priduct manufcher in rajkot all product like steel water bottel insulated water bottel plastic lunch bix steel lunch box hamd chopper steell choping bord plastic air tihht all model container many more etc