- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Kitchen Chopper
Kitchen Chopper
Hand Push Vegetable Chopper
Minimum Order Quantity: 144 Piece
Product Brochure
| Operation Type | Pull-string |
| Capacity | 800 ml |
| Number of Blades | 3 |
| Body Material | Plastic |
| Brand | Anjani |
| Material | Plastic |
| Dishwasher Safe | no |
| Color | Multicolor |
| Blade Material | steel |
| Warranty | no |
| Voltage | no |
| Design | uniq |
| Usage/Application | Home |
| Country of Origin | Made in India |
| Features | qulity |
| Electric | no |
Anjani kitchenware best quality products steel 3 blade best qulity product.800 ml container size very good qulity plastic ans all things .1 pc box anjani kitchenware
Additional Information:
- Production Capacity: 500 pc
- Delivery Time: 2 days
- Packaging Details: 1 pc box 12 pc inner 144 crt
Vegetable Hand Chopper
Minimum Order Quantity: 216 Piece
Product Brochure
| Operation Type | Pull-string |
| Capacity | 500 ml |
| Usage/Application | Kitchen |
| Number of Blades | 3 |
| Body Material | Plastic |
| Cutting Method | Manual |
| Variety | chopper |
| Brand | Anjani |
| Material | Plastic |
| Country of Origin | India |
| Packaging Type | Box |
anjani kitchenware best qulity product many more model air tight contaner differnet model avilabel hand chopper soap dispensar chaoping bord coffee cup maggi cup plastci lunch box steel lunch box
Additional Information:
- Production Capacity: 450 ML
- Delivery Time: 1 DAYS
- Packaging Details: 144 CRT
Push Chopper 1100 Ml
Minimum Order Quantity: 120 Piece
Product Brochure
| Operation Type | Pull-string |
| Capacity | 1100 ml |
| Number of Blades | 6 |
| Body Material | Plastic |
| Brand | Anjani |
| Model Name/Number | New |
| Type | Manual |
| Color | Multicolor |
| Usage/Application | Home use |
| Country of Origin | Made in India |
About this item
Chops carrot, ginger, tomato, onion, Bell pepper, garlic, chilies, herbs, coconut slices, fruits, nuts, bread and Ice cubes. Also make puree, juices, mashes, smoothies, salads, and can be used as a Meat Mincer as well.
Made from unbreakable ABS plastic for long-lasting & hassle-free use. Helps you to reduce your food process time
Unique push function for chopping through hard vegetables and fruits with ease
This Push Chopper is great for all Kitchens, No Electricity is required.
Hand Press Chpper is great for chopping, grinding and crushing like garlic, onions, tomatoes, fruits, nuts, herbs, vegetables and more.
Additional Information:
- Packaging Details: 120 crt
Vegetable Kitchen Chopper
Minimum Order Quantity: 144 Piece
Product Brochure
| Operation Type | Manual |
| Material | Plastic |
| Capacity | 900 ml |
| Number of Blades | 6 |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Usage | Vegetables |
| Variety | BEST QULITY |
| Type | Manual |
| Dishwasher Safe | No |
| Plastic Type | PP |
| Country of Origin | India |
| Packaging Type | BOX |
| Usage/Application | HOME KITCHEN |
| Warranty | No Warranty |
| Brand | ANJANI |
Additional Information:
- Production Capacity: 500
- Delivery Time: 2 DAYS
- Packaging Details: 1 PC BOX 12 PC 144 CRT
Handy Vegetable Chopper
Minimum Order Quantity: 144 Piece
Product Brochure
| Operation Type | Manual |
| Capacity | 500 ml |
| Variety | 450 ML |
| Type | Manual |
| Material | Plastic |
| Color | Multicolor |
| Warranty | NO |
| Voltage | NO |
| Shape | ROUND |
| Power | NO |
| Plastic Type | PP AND PEL |
| Usage/Application | ONIAN AND CHILLY DRY ETC |
| Packaging Type | 1pc box |
| Automation Grade | STEEL BALDE |
| Weight | 200 GRM |
| Features | BEST QULITY |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 500 PC PER DAY
- Delivery Time: 2 DAYS
- Packaging Details: 1 PC BOX 12 PC INNER 144 CRT
Hand Push Chopper
Minimum Order Quantity: 120 Piece
Product Brochure
| Operation Type | chopper |
| Usage/Application | Chopper |
| Capacity | 1200 ml |
| Number of Blades | 6 Blades |
| Body Material | PP (Polypropylene) |
| Color | Green |
| Features | Locking Lid |
| Attachments | Beater |
| Master Carton Quantity | 120 pcs |
| Container Shape | Round |
| Material | Plastic |
| Blade Material | Stainless Steel |
anjani kitchenware best quality products Manufcher all chopper all model primum quality product anjani and many more product like plastic primum jug ,container, coffee cup,maggi cup,liquid soap dispenser, steel lunch box ,steel water bottel more.
Additional Information:
- Production Capacity: 1000
- Delivery Time: 1 days
- Packaging Details: 1 pc box 12 pc innner 120
Potato Cutter French Fry Cutter
Minimum Order Quantity: 96 Piece
Product Brochure
| Operation Type | Manual |
| Usage/Application | Chopper |
| Body Material | ABS Plastic |
| Blade Material | steel |
| Cut Size | 12 mm |
| Mounting Type | Table Top |
| Dishwasher Safe | no |
| Material | Plastic |
| Warranty | no |
| Color | Green |
| Voltage | no |
| Design | new |
| Country of Origin | Made in India |
| Automation Grade | hand oprated |
| Brand | ANJANI |
| Packaging Type | Box |
| Features | easy to use i home |
| Electric | no |
Additional Information:
- Production Capacity: 500 pc
- Delivery Time: 1 days
- Packaging Details: 96 CRT
Potato Finger Chips Cutter
Minimum Order Quantity: 96 Piece
Product Brochure
| Operation Type | Manual |
| Material | Plastic |
| Body Material | ABS Plastic |
| Blade Material | steel |
| Number of Blades | 1 blades |
| Mounting Type | Floor Stand |
| Capacity | home use |
| Type | Manual |
| Dishwasher Safe | no |
| Usage | Vegetables |
| Color | Red |
| Warranty | no |
| Voltage | no |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | ANJANI |
| Usage/Application | KITCHEN |
BEST QULITY PRODUCT anjani sharpe blade quity
Additional Information:
- Production Capacity: 1000
- Delivery Time: 2 days
- Packaging Details: 96 CRT
Potato Vegetable Chipser French Fries
Minimum Order Quantity: 180 Piece
| Operation Type | Manual |
| Body Material | Plastic |
| Cut Size | 10 mm |
| Capacity | Home Use |
| Mounting Type | Table Top |
| Type | Manual |
| Material | Plastic |
| Color | Red |
| Country of Origin | Made in India |
| Design | NEW LOOK |
| Automation Grade | VARGIN |
| Brand | ANJANI |
| Usage/Application | HOME |
| Features | BEST QULITY |
| Blade Material | Stainless Steel |
Additional Information:
- Production Capacity: 500 PC
- Delivery Time: 2 DAYS
- Packaging Details: 180 CRRT