- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Hand Chopper
Hand Chopper
Hand Push Vegetable Chopper
Minimum Order Quantity: 216 Piece
Product Brochure
| Operation Type | Push Plunger |
| Capacity | 650 ml |
| Number of Blades | 3 |
| Body Material | Plastic |
| Brand | Anjani |
| Variety | New model |
| Model Name/Number | New |
| Type | Manual |
| Material | Plastic |
| Color | Multicolor |
| Attachments | Whisk Blade |
| Features | Locking Lid |
| Packaging Type | Box Packaging |
| Master Carton Quantity | 192 pcs |
| Usage/Application | Home and kitchen |
| Container Shape | Square |
Anjani kitchenware best quality products ss sharpe blade 3 balade best qulity product new model best product .ss blade best qulity anjani kitchenware rajkot all many more model push chopper avilable
Additional Information:
- Production Capacity: 1000
- Delivery Time: 2 days
- Packaging Details: 1pc box 12 pc innner 216 crt
Hand Push Chopper anjani
Minimum Order Quantity: 96 Piece
Product Brochure
| Operation Type | Push |
| Capacity | 1000 ml |
| Number of Blades | 6 Blades |
| Brand | Anjani |
| Features | Locking Lid |
| Color | Blue |
| Country of Origin | Made in India |
| Master Carton Quantity | 96 pcs |
| Container Shape | Round |
| Material | Plastic |
| Body Material | ABS Plastic |
Anjani best quality products all new model update in kitchenware Manufcher quality products anjani kitchenware many more model push choope more product like steel lunch box plastci lunch box coffee mug maggai cup
Additional Information:
- Production Capacity: 1000
- Delivery Time: 2 days
- Packaging Details: 1 pc box 12 pc inner 144 crt
Hand Push Vegetable Chopper
Minimum Order Quantity: 144 Piece
Product Brochure
| Operation Type | Push Plunger |
| Usage | Vegetables |
| Color | Blue |
| Material | Plastic |
| Brand | Anjani |
| Capacity | 1100 ml |
| Number of Blades | 6 Blades |
| Warranty | no |
| Usage/Application | kitchen |
| Attachments | Whisk Blade |
| Packaging Type | box |
| Shape | squre |
| Master Carton Quantity | 144 pcs |
| Container Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |
anjani new model new big size 1100 ml push choppepr best qulity product .steel blade best unbreakbel bowl easy to use ful .onian and all multi purpose vegatabel cuttting many more model avilabel best qulitey
Additional Information:
- Production Capacity: 1000
- Delivery Time: 1 days
- Packaging Details: 1pc box 12 pc inner 144 crt
Fruits And Vegetables Chopper
Minimum Order Quantity: 144 Piece
Product Brochure
| Operation Type | Manual |
| Usage | Vegetables |
| Color | Multicolor |
| Material | Plastic |
| Brand | anjani |
| Capacity | 1 L |
| Type | Manual |
| Warranty | NO |
| Voltage | NO |
| Shape | ROUND |
| Power | NO |
| Plastic Type | PP |
| Packaging Type | box |
| Usage/Application | home |
| Automation Grade | NO |
| Weight | 200 GRM |
| Features | BEST QULITY |
| Country of Origin | Made in India |
ANJANI BRAND BEST:-
Made from quality material for longer life
Robust stainless steel blades for fine and effective chopping with food grade BPA free plastic
Easy to disassemble, clean and maintain
Seamlessly chops all types of fruits and vegetables
Additional Information:
- Production Capacity: 1000 PER DAY
- Delivery Time: 1 DAYS
- Packaging Details: 144 CRT
Dry Fruits Slicer Plastic Kitchenware
Minimum Order Quantity: 480 Piece
Product Brochure
| Cutting Capacity | Manuel |
| Power | No |
| Automation Grade | Manual |
| Usage/Application | Kitchen |
| Color | Green |
| Body Material | Plastic |
| Cutting Method | Manual |
| Blade Type | Rotary |
| Phase | Steel |
| Capacity | manuel |
| Motor HP | No |
| Warranty | no |
anjani kitchenware best qulitey product manufcher in rajkot many more product like plastic lunch box chopper steeel choping bord plastic choping bors cofee mug plastic air tight container and more etc
Additional Information:
- Delivery Time: 1 days
- Packaging Details: 1 pc box 480 crt
Hand Push Chopper
Minimum Order Quantity: 120 Piece
| Operation Type | Hand Press |
| Usage/Application | Chopper |
| Capacity | 1200 ml |
| Number of Blades | 6 |
| Brand | Anjani |
| Blade Type | Chopper |
| Pieces Per Set | 1 Piece |
| Type of Cutter | Vegetable Cutter |
| Color | Green |
| Body Material | Plastic |
| Blade Material | Stainless Steel |
anjani kitchenware best quality products Manufcher all hand push chopper and rassi cutter ,nicer dicer,and many more product avilabel anjani kitchenware like steel bottel, lunch box,choping board, container, cofee cup ,steelnlunch box and more
Additional Information:
- Packaging Details: 1 pc box 12 pc innner 120 crt
Hand Chopper super fast
Minimum Order Quantity: 96 Piece
| Operation Type | Push |
| Usage | Vegetables |
| Color | Blue |
| Body Material | Plastic |
| Brand | Anjani |
| Material | plastic |
| Capacity | 1000 mL |
| Type | Manual |
| Number of Blades | 6 |
| Warranty | no |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Voltage | no |
| Attachments | Whisk Blade, Beater |
| Packaging Type | 1 pc box |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | round |
| Usage/Application | home |
| Master Carton Quantity | 96 pcs |
| Container Shape | Round |
| Automation Grade | steel blade |
| Weight | 200grm |
| Model Name/Number | 120 |
| Features | best qulity |
- Effortless Chopping: Designed with a steel blade and a manual hand-press mechanism, this vegetable chopper effortlessly cuts through onions, salads, tomatoes, and potatoes, streamlining your food preparation process.
Additional Information:
- Production Capacity: 1000 pc
- Delivery Time: 2 days
- Packaging Details: 1 pc 12 pc inner box 96 pc crt
Handy Chopper 5 Blades
Minimum Order Quantity: 144 Piece
| Operation Type | Pull-string |
| Capacity | 900 ML |
| Body Material | Plastic |
| Brand | ANJANI |
| Variety | qulity |
| Type | Manual |
| Material | Plastic |
| Dishwasher Safe | no |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | VEGETABLE CUTTER |
| Number of Blades | 6 |
| Blade Material | Stainless steel |
XXL Chopper is Unbreakable from anjani kitchenware king of kitchen best 5 model avilabel chopppe new fresh qulity product anjani kitchenware
.
Additional Information:
- Production Capacity: 1000 PC
- Delivery Time: 2 DAYS
- Packaging Details: 12 PC INNER 144 CRT
Hand Push Vegetable Chopper
Minimum Order Quantity: 96 Piece
Product Brochure
| Operation Type | Pull Cord |
| Capacity | 1100 ml |
| Number of Blades | 6 Blades |
| Body Material | PP (Polypropylene) |
| Brand | Anjani |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Features | Locking Lid |
| Color | Red |
| Packaging Type | Box Packaging |
| Master Carton Quantity | 96 pcs |
| Container Shape | Round |
Anjani kitchenware best quality products Manufcher rajkot chopper all 6 model avilabel best primum product quality product only anjani many more product avilabel under in one roof
Additional Information:
- Production Capacity: 1000
- Delivery Time: 1 days
- Packaging Details: 96 crt
Hand Push Vegetable Chopper
Minimum Order Quantity: 120 Piece
| Operation Type | Push |
| Capacity | 1.2 L |
| Number of Blades | 6 |
| Brand | Anjani |
| Shape | Round |
| Features | Whisk Attachment, Locking System |
| Color | Multicolor |
| Country of Origin | India |
| Body Material | Plastic |
| Blade Material | Stainless Steel |
we “ Shree Annapurna Industries” a
Additional Information:
- Production Capacity: 1000
- Delivery Time: 2 days
- Packaging Details: 1 pc box 12 pc innner 120 master crt
Plastic Dry Fruit Slicer
Minimum Order Quantity: 360 Piece
Product Brochure
| Cutting Capacity | Manul |
| Power | Manul |
| Automation Grade | Manual |
| Body Material | Plastic |
| Blade Type | Serrated |
| Phase | Single Phase |
| Capacity | Home Use |
| Material | Plastic |
| Type of Cutter | Vegetable Cutter |
| Color | Green |
| Country of Origin | Made in India |
Anjani kitchenware best quality products Manufcher rajkot manul plastic abs dryfruit slicer unbreakable best quality products Manufcher rajkot many more product avilabel anjani brand so contact and following instagram
Additional Information:
- Delivery Time: 2 days
- Packaging Details: 360 crt
Hand Push Vegetable Chopper
Minimum Order Quantity: 144 Piece
| Operation Type | Push |
| Capacity | 1.2 L |
| Number of Blades | 6 |
| Body Material | Plastic |
| Brand | Anjani |
| Material | Plastic |
| Shape | Square |
| Features | Locking System |
| Color | Blue |
| Blade Material | Stainless Steel |
we “ Shree Annapurna Industries” are a leading Manufacturer of a wide range of Food Dicer, Plastic Vegetable Cutter, Hand Chopper,Stainless Steel Water Bottle etc. Situated in Rajkot (Gujarat, India)
Additional Information:
- Production Capacity: 1000
- Delivery Time: 2 days
- Packaging Details: 1 pc nox 12 pc iinner 96 crt
Hand Push Vegetable Chopper
Minimum Order Quantity: 96 Piece
| Operation Type | Pull Cord |
| Capacity | 1000 ml |
| Number of Blades | 6 Blades |
| Body Material | PP (Polypropylene) |
| Features | Locking Lid |
| Color | Blue |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Plastic |
| Blade Material | Stainless Steel |
Anjani kitchenware best quality products many more model push hand chopper and rassi cutter also big range available rajkot anjani he to quality he boss cutteing is very power ful qulity products
Additional Information:
- Production Capacity: 1000
- Delivery Time: 2 days
- Packaging Details: 1 poc box 12 pc inner 96 crt
1100 ml hand push chopper
Minimum Order Quantity: 144 Piece
| Operation Type | Push |
| Capacity | 1100 ml |
| Number of Blades | 3 |
| Body Material | Plastic |
| Brand | Anjani |
| Shape | Square |
| Features | Locking System |
| Color | Green, Multicolor |
Vegetable Cutter With Pillar
Minimum Order Quantity: 360 Piece
| Power Source | Manual |
| Body Material | Plastic |
| Material | Plastic |
| Operation Type | Push Plunger |
| Cutter Function | Slicing |
| Usage/Application | Kitchen |
| Grade | FOOD |
| Brand | ANJANI |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Delivery Time: 2 DAYS
- Packaging Details: 360 CRT
Push Chopper 1100 Ml
Minimum Order Quantity: 144 Piece
| Operation Type | Push |
| Capacity | 1100 ml |
| Brand | Anjani |
| Shape | Round |
| Features | Locking System |
| Color | Multicolor |
| Body Material | Plastic |
| Blade Material | Stainless Steel |
Additional Information:
- Production Capacity: 1000
- Delivery Time: 2 days
- Packaging Details: 144 piace master cartoon
Push Chopper 1100 Ml
Minimum Order Quantity: 96 Piece
Product Brochure
| Operation Type | Manual |
| Material | Plastic |
| Capacity | 1000 mL |
| Number of Blades | 5 Blades |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Usage | Vegetables |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 1000
- Delivery Time: 2 days
- Packaging Details: 1 pc box 12 pc innner 144 crt
Push Chopper 650 Ml
| Operation Type | Push |
| Capacity | 650 ml |