- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Stainless Steel Lunch box
Stainless Steel Lunch box
Stainless Steel Square Lunch Box
Minimum Order Quantity: 72 Piece
Product Brochure
| Number of Containers | 3 |
| Capacity | 800 mL |
| Material | SS Inner & Plastic |
| No. Of Compartment | 3 |
| No. Of Containers | 3 |
| Type | Lock & Seal Box |
| Insulation | Yes (up to 4 hrs) |
| Lid Type | Clip Lock |
Anjani kitchenware best quality products Manufcher 087330 42000 all insulated lunch box 3 model and plastic lunch box, chopper,container, coffee cup,plastic jug,and many more product avilabel anjani kitchenware
Lunch Box Plastic And Steel With Beg
Minimum Order Quantity: 48 Piece
Product Brochure
| Number of Containers | 5 |
| Material of Inner Container | Stainless Steel |
| Container Material | Stainless Steel |
| Number of Containers/Compartments | 5 |
| No. Of Compartment | 5 |
| Type | Insulated Bag Set |
| No. Of Containers | 5 |
| Bag Material | Fabric |
| With Cover | Yes |
| Lock Type | Press Fit Lid |
| Capacity | 501 ml - 1000 ml |
| Features | Microwave Safe, BPA-Free, Airtight, Leak Proof |
| Included Accessories | Water Bottle, Carry Bag, Spoon & Fork |
Anjani kitchenware new steel plastic steel bottel with beg qulity product new many more prodct loke lunch box water bottel air tight plastic container plastic lunch box hand chopper steel chopong bord
Additional Information:
- Packaging Details: 48 crt
Dabba Dost insulated steeel lunch box
Minimum Order Quantity: 96 Piece
Product Brochure
| Number of Containers | 2 |
| Material | SS Inner & Plastic |
| No. Of Containers | 2 |
| Capacity | 400 ml |
| Insulation Type | PU Insulated |
| Type | Tiered Tiffin |
| Insulation | Yes (up to 4 hrs) |
| Lid Type | Airtight Seal |
| With Cover | Yes |
| Included Accessories | Spoon |
dabba dost lunch box 1 layer best product,plastic lunch box,steel lunch box,platic water bottel,steel water bottal,msala box,best lunch box for office, motivation bottel,container,chopping bord,best product anjani kichanwer
Additional Information:
- Production Capacity: 400ml
- Delivery Time: 1 week
- Packaging Details: 192 pcs cartoon
Stainless Steel Lunch Box Bento
Minimum Order Quantity: 144 Piece
Product Brochure
| Number of Containers | 1 |
| Capacity | 900 ml |
| Material | SS Inner & Plastic |
| Type | Clip Tiffin |
| Insulation | No |
| Lid Type | Clip Lock |
| Included Accessories | Spoon |
| Features | Airtight |
Dabba Dost Lunch Box
Minimum Order Quantity: 72 Piece
Product Brochure
| Number of Containers | 3 |
| Capacity | 1200 ml |
| Material | SS Inner & Plastic |
| Type | Tiered Tiffin |
| Insulation | Yes (up to 4 hrs) |
| Lid Type | Airtight Seal |
| Included Accessories | Spoon |
dabba dost lunch box 3 layer best lunch box for office,plastic lunch box,steel lunch box,plastic water jug,steel water bottel,msala box,motivation bottel,shaker bottel.,container,best product anjani kichanwer
Additional Information:
- Item Code: 1week
- Production Capacity: 400ml,550ml
- Delivery Time: 1
- Packaging Details: 192pcs cartoon
Stainless Steel Lunch Box
Minimum Order Quantity: 72 Piece
| Number of Containers | 2 |
| Capacity | 1000 mL |
| Material | SS Inner & Plastic |
| No. Of Compartment | 2 |
| No. Of Containers | 2 |
| Type | Lock & Seal Box |
| Insulation | No |
| Lid Type | Clip Lock |
| Shape | Rectangular |
| Features | Airtight |
| Brand | Unbranded |
Anjnai steel lunch box insulated primum product quality product Manufcher. Many more lunch box,plastic lunchbox,coffee cup,maggi cup and many more quality products Manufcher .follow me anjani kitchenware instgram
Additional Information:
- Production Capacity: 500
- Delivery Time: 2 days
- Packaging Details: 1 pc box 12 pc innner 72 crt
Plastic And Stainless Steel Lunch Box
Minimum Order Quantity: 72 Piece
Product Brochure
| Number of Containers | 3 |
| Capacity | 1000 mL |
| Material | SS Inner & Plastic |
| No. Of Compartment | 3 |
| No. Of Containers | 3 |
| Type | Lock & Seal Box |
| Insulation | Yes (up to 4 hrs) |
| Lid Type | Clip Lock |
Additional Information:
- Production Capacity: 500
- Delivery Time: 1day
- Packaging Details: 1 pc box 12 pc innner 72 crt
Stainless Steel Lunch Box
Minimum Order Quantity: 72 Piece
Product Brochure
| Number of Containers | 3 |
| Capacity | 800 mL |
| Material | SS Inner & Plastic |
| No. Of Compartment | 3 |
| No. Of Containers | 3 |
| Type | Lock & Seal Box |
| Insulation | No |
| Lid Type | Clip Lock |
anjani kitchenware best quality products Manufcher rajkot .many. more product avilabel oneroof all kitchenware products like plastic lunch box, steel lunch box, steeel water bottel and many more ,coffee Mug, gym shaker bottelmore
Insulated Stainless Steel Lunch Box
Minimum Order Quantity: 72 Piece
| Number of Containers | 3 Containers |
| Material | Stainless Steel |
| No. Of Containers | 3 |
| Insulation Type | PU Insulated |
| Lid Type | Clip Lock |
| Capacity | 1000 mL |
| Included Items | Inner Container |
| Feature | Eco-Friendly, Food Grade |
anjani kitchenware best quality products Manufcher all insulated steel lunch box, plastic lunch box, steel water bottel, ss chilky cutter,container, magggi cup, chopper,steel choping board many more product avilabel anjani kitchenware
Additional Information:
- Packaging Details: 72 crt
3 Tier Stainless Steel Lunch Box
Minimum Order Quantity: 144 Piece
| Number of Containers | 3 |
| Capacity | 750 ml |
| Material | SS Inner & Plastic |
| Total Capacity | 1000 ml |
| Type | Bento Box |
| Material Grade | Stainless Steel (Unspecified) |
| Insulation | Non-Insulated |
| Lid Type | Airtight Seal |
| Shape | Round |
| Lid / Closure Type | Clip Lock (4-Sided) |
| Number of Compartments | 3 |
| Features | Airtight |
| Lid Material | Plastic |
| Outer Body Material | Stainless Steel |
| Customization | Custom Packaging |
Anjnai kitchenware best quality products Manufcher all steel lunch box 3 part aslo different model avilabel many more product like steel water bottel insulated water bottle plastic lunch box plastic Airtight Container maggi cup coffee cup and more product avilabel etc
Additional Information:
- Packaging Details: 144 crt
Plastic Lunch Box
Minimum Order Quantity: 120 Piece
| Capacity | 1001 ml - 1500 ml |
| Number of Containers/Compartments | 2 |
| Material of Inner Container | Stainless Steel |
| Features | Leak Proof |
| Shape | Rectangular |
| Lock Type | Clip Lock |
| Set Contains | 2 Pieces |
| Color | Green |
| Cartoon Quantity | 100 Pcs |
Additional Information:
- Packaging Details: 120 pc crt
Steel Lunch Box
Minimum Order Quantity: 144 Piece
| Number of Containers | 2 |
| Capacity | 850 ml |
| Material | SS Inner & Plastic |
| Type | Lock & Seal Box |
| Insulation | Yes (up to 4 hrs) |
| Lid Type | Clip Lock |
| Shape | Square |
| Features | Airtight |