- Home
- »
- Our Product Range
- »
- Stainless Steel choping board
Stainless Steel choping board
Stainless Steel Chopping Cutting Board
Minimum Order Quantity: 90 Piece
| Grade | SS 202 |
| Board Size | 350×250 mm |
| Thickness | 1 mm |
| Size | Large |
| Shape | Rectangular |
| Surface Finish | Matt |
| With Handle | Yes |
anjani kitchenware all size choping bord avilebael plastic ,steel choping bord all model avilebael best qulity product anjani most qulity product rajkot manufcher kitchenwarea all product
Additional Information:
- Delivery Time: 2 dasys
- Packaging Details: 1 pc 25 pc crt
Stainless Steel Chopping Board
Minimum Order Quantity: 90 Piece
| Grade | SS 202 |
| Board Size | 300×250 mm |
| Thickness | 1 mm |
| Size | Small |
| Shape | Rectangular |
| Surface Finish | Matt |
| With Handle | Yes |
| Country of Origin | Made In India |
| Question | 31x21 size |
Anjani kitchenware best quality products Manufcher steel Chopping board all size avilabel quality anjani kitchenware plastic Chopping bords also avilabel best all kitchenware manufcher in rajkot
Additional Information:
- Delivery Time: 1 days
- Packaging Details: 1 pc box 90 crt
Stainless Steel Choping Board
Minimum Order Quantity: 90 Piece
Product Brochure
| Grade | SS 202 |
| Size | 41x28 cm |
| Board Size | 350×250 mm |
| Thickness | 1 mm |
| Shape | Rectangular |
| Surface Finish | Glossy |
| With Handle | Yes |
| Edge Type | Square |
| With Juice Groove | No |
| With Anti Skid Base | Yes |
| Application | Home Kitchen |
We "Anjnai kitchenware" Manufacturing A Wild Rang Of Plastic Chopping Boards In Multipale Varities . Many more product avilabel like chopper ,plastic lunch box, plastic Airtight Container, steel lunch box ,steeel water bottel
Additional Information:
- Production Capacity: 500
- Delivery Time: 3 days
- Packaging Details: 1 pc box
Plastic Chopping Board
Minimum Order Quantity: 25 Piece
Product Brochure
| Material Grade | PP |
| Board Material | Plastic |
| Board Size | big size 12*18 |
| Board Thickness | 12 mm |
| Size | Large |
| Shape | Rectangular |
| Board Color | Green |
| Board Grade | Commercial Grade |
| Material | Plastic |
| Board Usage | Restaurant, Catering, Hotel |
| Dishwasher Safe | No |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Anjani |
| Design | Yes |
anjani kitchenware best quality product many more model air tight container differnet model avilabel hand chopper soap dispensar chaoping bord coffee cup maggi cup plastci lunch box steel lunch box
Additional Information:
- Packaging Details: 25 pc crt
Stainless Steel Chopping Cutting Board
Minimum Order Quantity: 60 Piece
Product Brochure
| Grade | SS 202 |
| Size | 41x28 cm |
| Board Size | 450×350 mm |
| Thickness | 1 mm |
| Shape | Rectangular |
| Surface Finish | Matt |
| With Handle | Yes |
| Country of Origin | Made In India |
We "Anjnai kitchenware" Manufacturing A Wild Rang Of Plastic Chopping Boards In Multipale Varities . anjani kitchenware all qulity product avilabel.all product lunch box chopper ,plastci jug all avilabel
Additional Information:
- Production Capacity: 1000
- Delivery Time: 2 days
- Packaging Details: 1 pc box 70 pc crt
Ss Chopping Boards
Minimum Order Quantity: 90 Piece
| Grade | SS 202 |
| Board Size | 350×250 mm |
| Thickness | 1 mm |
| Size | Small |
| Shape | Rectangular |
| Surface Finish | Matt |
| With Handle | Yes |
| Edge Type | Square |
| With Juice Groove | No |
| With Anti Skid Base | No |
| Application | Home Kitchen |
| Country of Origin | India |
| Material | SS |
| Design | Rectangle |
| brand | Anjani |
Steel choping small and big size avilabel, plastic choping bord all model avilabel different size all products, many more steel lunch box, plastic lunch box, container, coffee cup, sipper bottel, many etc
Additional Information:
- Delivery Time: 1 days
- Packaging Details: 90 pc
Stainless Steel Chopping Board
Minimum Order Quantity: 90 Piece
| Grade | SS 202 |
| Material Grade | Steel |
| Size | 41x28 cm |
| Board Size | 45 x 30 cm |
| Thickness | 1 mm |
| Board Thickness | 12 mm |
| Shape | Rectangular |
| Surface Finish | Matt |
| Board Color | White |
| With Handle | Yes |
| Edge Type | Square |
| With Juice Groove | Yes |
| With Anti Skid Base | Yes |
| Application | Home Kitchen |
| Country of Origin | Made In India |
We "Anjnai kitchenware" Manufacturing A Wild Rang Of Plastic Chopping Boards In Multipale Varities . all qulity avilabel all size plastci and qlitlity and all kitchenware product avilabel
Additional Information:
- Delivery Time: 2 days
- Packaging Details: 70 crt