- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Soup Bowl
Soup Bowl
Stainless Steel Maggi Soup Bowl
Minimum Order Quantity: 144 Piece
Product Brochure
| Capacity | 750 ml |
| Material | Stainless Steel |
| Bowl Type | Noodle/Maggi Bowl |
| Wall Type | Single Wall |
| Items in Package | 1 Piece |
| Color | Red |
| Shape | Round |
| Finish | Mirror |
| Usage/Application | Home |
| Pattern | Plain |
| Disposable | No |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Features | use home |
We are offering Soup Bowl Set which is available in various colors.
Its robust design guarantees that it can survive normal use's wear and tear, giving it a dependable option for use in both homes and restaurants.
Soup Bowl is the ideal option for you if you enjoy soups and stews or simply want a fashionable and dependable bowl for your meals.
Additional Information:
- Production Capacity: 500
- Delivery Time: 2 days
- Packaging Details: 1 pc box 12 pc inner 144 crt
Stainless Steel Maggi Soup Bowl
Minimum Order Quantity: 144 Piece
Product Brochure
| Material | Stainless Steel |
| Design Name | Mugli Bowl |
| Size | Large |
| Usage/Application | Home |
| Color | Red |
| Capacity | 750 ml |
| Shape | Round |
| Finish | Mirror |
| Pattern | Plain |
| Packaging Type | 1 pc box |
| Features | steel |
anjani kitchenware very new look and nice product devlop every 2 month .steel inner and plastic.
Additional Information:
- Production Capacity: 1000
- Delivery Time: 2 days
- Packaging Details: 1 pc boc 12 pc inner 144 crt
Maggi And Soup Bowl
Minimum Order Quantity: 216 Piece
Product Brochure
| Design Name | Mugli Bowl |
| Diameter | 6 inch |
| Capacity | 200 ml |
| Material | Stainless Steel |
| Bowl Type | Soup Bowl |
| Thickness | 24 Gauge |
| Wall Type | Single Wall |
| Items in Package | 1 Piece |
| Color | Silver |
| Shape | Round |
| Finish | Matte Finish |
| No. of Pieces | 2 |
| Use Case | Home Use |
| With Lid | Yes |
| Material Grade | SS 202 |
| Usage/Application | Home |
| Pattern | Plain |
Additional Information:
- Production Capacity: 2000
- Delivery Time: 1 days
- Packaging Details: 216 pc crt