- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Plastic Storage Drawer
Plastic Storage Drawer
Plastic Cosmetic Storage Box
Minimum Order Quantity: 24 Piece
Product Brochure
| Material | Plastic |
| Box Type | Drawer Organizer |
| Number Of Compartments | 3 Compartments |
| Packaging Type | Box |
| Design | PLEAN |
| Color | WHITE |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |
Anjnai kitchenware new plastic stirage drower all size available 2 .3 4 5 6 very good quality first quality vargin plastic and durabel sining product
Additional Information:
- Delivery Time: 2 DAYS
- Packaging Details: 24
Stackable Plastic Baskets
Minimum Order Quantity: 36 Piece
| Size | no |
| Basket Type | folding |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Home & Kitchen |
| Shape | Rectangular |
| Design/Pattern | new |
| Capacity | 4kg |
| Eco-Friendly | yes |
| Color | white |
| Model Name/Number | no |
| Quantity Per Pack | 2 |
| Weight | 850g |
| Packaging Type | box packing |
| Plastic Type | vergine plastic |
| Number Of Shelves | 2 and all size avaible |
| Number Of Wheel | no |
| Type | folding |
| Jan Code | no |
| Product Code | 001 |
Additional Information:
- Item Code: 001
- Production Capacity: 500
- Delivery Time: 2,3 days
- Packaging Details: 1 pc box 36pc cartoon
Plastic Drawer Storage Rack
Minimum Order Quantity: 12 Piece
| Number Of Drawers | 4 Drawers |
| Drawer Capacity | 5 L |
| Material Grade | PP |
| Mount Type | Free Standing |
| With Wheels | No |
| Stackable | Yes |
| Shape | Rectangular |
| Material | Plastic |
| Wheels Support | Without Wheels |
| Number Of Drawer | 04 |
| Product Type | Plastic Storage Drawer |
| Load Capacity | 20 kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Home |
| Usage | Office |
Material: Plastic, Color: Multi color, Mount Type: Free Standing
Package Contents: 1 Drawer with Top Cover, Connectors and Base Cap
Size:31x39x80.9 cm and Extra large drawers
Finish Type: Glossy ; Suitable For: Storage ; Care Instructions: Avoid Direct Exposure to Sunlight Avoid Sharp Edges
Extra Large Drawers
Easy to Assemble Modular Design
Convenient to use
Made from High quality virgin Plastic
Note: Each drawer can hold upto 4 kg weight
Additional Information:
- Production Capacity: 100 pc
- Delivery Time: 3 dyas
- Packaging Details: 1 pc box