- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Plastic drower
Plastic drower
Manufacturer of a wide range of products which include plastic storage drawer.
Plastic Storage Drawer
Product Price: Rs 295 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 12 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Application | Home Storage |
| Material | Plastic |
| Number Of Drawers | 2 |
| Number Of Compartment | 2 |
| Mount Type | stand |
| Mounting Type | Free Standing |
| Load Capacity Per Drawer | 25 kg |
| Usage | Files |
| Plastic Type | PP |
| Locker | Without Locker |
| Load Capacity (kg)/Drawer | 2 kg |
| Number of Shelves | 2 |
| Weight | 3 kg aprox |
| Warranty | No |
| Wheels Support | Without Wheels |
| Shape | Square |
| Product Type | Plastic Storage Drawer |
| Assembly Type | Onsite Provided |
| Country of Origin | Made in India |
anjani kitchenware best qulity product many more model air tight contaner differnet model avilabel hand chopper soap dispensar chaoping bord coffee cup maggi cup plastci lunch box steel lunch box
Additional Information:
- Production Capacity: 100 set
- Delivery Time: 2 days
- Packaging Details: 1 pc box 12 pc cert
Yes! I am InterestedRequest A Callback